Zestaw lub seria książek Wzorce

Seria wydawnicza Wzorce

Cykl podręczników filozofii i praktyki oddziaływania na bieg zdarzeń. Każdy z tomów to studium teoretyczno-filozoficzne jakiegoś zagadnienia oraz zbiór przykładów praktycznego zastosowania: odniesienia do popkultury, anegdoty, profile słynnych postaci i relacje ze zdarzeń wojennych i niewojennych. Po kolei są to: podręcznik podstępów, studium oddziaływania na bieg zdarzeń (zawiera przekład Sztuki wojny, studium umiejętności przewidywania przyszłości, studium budowania zddolności na poziomie mistrza oraz studium budowania morale (woli działania i osiągania celów).

36 forteli (2017, 2020) to opatrzona wstępem Andrzeja Sapkowskiego pierwsza książka z serii Wzorce – podręczników filozofii i praktyki oddziaływania na bieg zdarzeń.
Zobacz pełną prezentację tej książki tutaj.
Wydawca: Zysk i S-ka 2020.
(2020) to zupełnie nowy przekład słynnego starożytnego traktatu. Stylizowany na wspaniałą starą polszczyznę, zawiera omówienie Piotra Plebaniaka o wybitnych walorach merytorycznych. Słynnemu dziełu towarzyszą wypisy z innych traktatów wojskowych i politycznych (chiński statecraft) oraz eseje o naturze wojen i naturze ludzkiej prof. Jerzego Bralczyka, prof. Witolda Orłowskiego oraz wielu innych ekspertów.
Zobacz pełną prezentację tej książki tutaj.
Wydawca: Polskie Towarzystwo Geopolityczne
fortele, podstępy, chiński sposób myślenia, historia chin, sztuka skutecznego działania, poradnik, sztuka wojny | Piotr Plebaniak, Siły psychohistorii

Wkrótce

Premiera: Listopad 2022
Siły psychohistorii to studium kwestii przewidywania przyszłych zdarzeń, a przy tym zbiór przykładów historycznych pokazujących jak przejawiają się w działaniu prawidłowości ludzkiej natury i biegu rzeczy.
Zobacz pełną prezentację tej książki tutaj.
Wydawca: Polskie Towarzystwo Geopolityczne
Premiera: W przygotowaniu. Premiera planowana na rok 2022.
to studium dochodzenia do mistrzostwa, wypełniony dziesiątkami inspirujących opowieści, prawidłowości działania ludzkiej natury, procedur, i sztuczek.
Zobacz pełną prezentację tej książki tutaj.
Wydawca: -
Premiera: W przygotowaniu. Premiera planowana na rok 2023.
To przewodnik budowania woli do działania i siły charakteru. Podobnie jak 36 forteli składa się ze studium zagadnienia i dziesiątków przykładów i inspirujących anegdot o ludziach i wydarzeniach.
Zobacz pełną prezentację tej książki tutaj.
Wydawca: -

fortele, podstępy, chiński sposób myślenia, historia chin, sztuka skutecznego działania, poradnik, sztuka wojny

Gdzie kupić egzemplarz?

Kliknij na okładkę każdej z książek, aby zobaczyć listę sprzedawców.

Dla księgarza

Lista dystrybutorów dla każdego z tytułów tutaj.

Szerszy opis zestawu/serii

Wzorce zdarzeń i ścieżki naszego myślenia

Temat serii to budowanie świadomości sytuacyjnej. Zgodnie z wzorcem OODA polega ono na zrozumieniu środowiska działania, przewidzenia konsekwencji czynów i wytworzenie w sobie psychicznej siły niezbędnej do podjęcia wysiłku.

Pierwsza część to 36 forteli, podręcznik psychologii konfliktu oparty na fundamencie tych samych idei, co słynna Sztuka wojny.

Drugi tom pt. Siły psychohistorii to almanach wzorców przewidywania przyszłości. To zbiór anegdot i przykładów pokazujących to, w jaki sposób ludzie obdarzeni ponadprzeciętnym wglądem w istotę spraw są w stanie przewidzieć przyszły bieg wydarzeń. 

Trzeci tom o roboczym tytule Triumf woli to wielka księga inspiracji. Sama wiedza i umiejętności nie wystarczą, aby myśl wprowadzić w czyn. Ten tom jest przeglądem technik motywacyjnych, ale też zbiorem inspiracji i anegdot o ludziach wielkich, którzy uporem i siłą charakteru podążali ku wytyczonym sobie celom.