| Próbka książki

Książka Opowieści z dawnej Japonii

Na tej stronie: Opracowanie kluczowych fragmentów książki, które - zdaniem autora - zasługują na szczególną uwagę recenzenta.

Jeszcze brak opracowania dla recenzentów!

Rekomendacje

(Jeszcze nie ma zgłoszonych rekomendacji!)

Prezentacja książki

-

Opis na okładce książki

Masz w rękach zbiór opowieści, które od tysiącleci żyją w sercach i umysłach mieszkańców Japonii

W tej książce znajdziesz legendy, baśnie, przypowiastki dydaktyczne, opowiastki o czynach żołnierzy i wodzów; o podstępach i o uczciwości; o zdradzie i o lojalności; o bohaterach i o ludziach zwykłych. O codziennej ciężkiej pracy i chwilach, w których ważyły się losy potężnych imperiów...

Wspólne opowieści, nie tylko te z Japonii, są esencją tożsamości społeczności ludzkich, które je tworzą, ponieważ pomagają im łączyć się w jedną całość. W jedną wspólnotę, trwającą przez stulecia i nieśmiertelną niczym trawa, niezależnie od przychodzących i odchodzących władców i imperiów.

Ale w opowieściach z przeszłości chodzi o coś równie ważnego, co tożsamość. Chodzi o sposób, w jaki rozumiemy świat, innych ludzi i samych siebie. Mistrz snucia pięknych opowieści Orson Scott Card pisał: „Każdy odprysk doświadczenia, który zapamiętujemy, przychodzi do nas jako opowiadanie wydarzeń, które powiązane są przyczynami i skutkami. Jeśli wszystko jest logicznie połączone, to historia staje się dla nas wiarygodna, nie kwestionujemy jej. Zrobiłem coś PONIEWAŻ, albo zrobiłem coś W CELU. W takim świecie żyjemy, we wzorze zjawisk wywołujących się wzajemnie. Stają się one osnową, dzięki której zapamiętujemy wydarzenia.”